New Ön Sipariş SDT SonaVu Çok Frekanslı Ultrason ve Akustik Görüntüleme Kamerası

                                           Durum İzleme Programınızı Odak Noktasına Getirin...

  Akustik Görüntüleme Kamerası Nedir ?


 SonaVu ™ bir akustik görüntüleme kamerasıdır. 112 ultrason sensörünü ve optik kamerasını kullanarak, havadaki ultrason kaynaklarını algılayabilir ve bunları dokunmatik ekranda görsel bir görüntüyle aktarabilir. Basınçlı hava sistemi sızıntıları , basınçlı gaz sistemi sızıntıları , vakum sızıntıları , elektrik cihazlarında kısmi deşarj, arızalı/ çalışan buhar kapanları gibi kusurların tümü türbülans yaratır ve türbülanslı akış olduğunda , havada ultrason yaratır. SonaVu   SDT Ultrason cihazlarının insanüstü işitme yeteneklerini, insan gözüyle görünür hale getirir.

 Bir akustik görüntüleme kamerası kullanarak, bu kusurları ve arıza modlarını 50 metreye kadar uzaktan görselleştirebilir ve nokta atışı belirlenebilir. SonaVu ™ görselleştirme yetenekleri sayesinde , kullanımı da oldukça kolaydır. Minimum cihaz eğitimi ile bakım teknisyenleri beklenmedik arızalar oluşmadan çok önceden farkına varabilir.

  Basınçlı Hava Kaçak Yönetimi

 Son ultrason basınçlı hava kontrollerinizden bu yana uzun bir süre geçtiyse veya tesisinizde basınçlı hava sızıntısı araştırması yapmadıysanız , basınçlı hava sisteminizde sızıntı olması muhtemeldir. Kötü bir şekilde bakımı yapılan bir basınçlı hava sistemi ürün kalitesini olumsuz etkileyebilir ve üretim verimliliğini yavaşlatabilir...Tesis genelinde sürdürülebilirliği büyük ölçüde etkileyebilir.


 Bakım personeli için öncelik listesinde sızıntı yapan bir basınçlı hava  sisteminin düşük olmasının birkaç nedeni vardır.

  Bunu nedeni , bazılarının sıkıştırılmış enerji tüketimini ilişkilendirmemesi olabilir.

  Bunun nedeni, tüm bakım teknisyenlerinin basınçlı hava kaçaklarını bulmanın en hızlı ve en kolay yolunun farkında olmaması olabilir.

  Bunun nedeni, yoğun günlerinizde hava kaçaklarını onarmak ve binlerce enerji tasarrufu yapmak, dirsek

 gresi gerektiren küçük şeyleri yapmaya vakit bulamamak olabilir.

 Sonuç olarak, sızdıran bir sistem asla üretim talebini karşılamayacak, kaynakları sürekli olarak tüketmeyecek ve gereksiz gaz emisyonları biriktirip atmosferimizi doldurdukça çevreye zarar verecektir.

 SonaVu ™ ile basınçlı hava sızıntısı araştırması yapmak ve bu keyif bozucu sızıntıları bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.  SonaVu ™ 50 metreye kadar uzaklıktan sızıntıları belirleyebildiğinden, ulaşılması zor olan sızıntılar bile tespit edilebilir.

 Elektriksel Ekipman Güvenilirliği

 Güvenilir olmayan elektrikli makineler ve ekipmanlar, üreticilere arıza süreleri ve onarım açısından milyonlarca dolara mal olabilir ve daha da tehlikelisi önceden belirlenemeyen arızalarda işçilerin yaralanmasına ve ölümcül kazalara sebep olabilir. Bu şekilde olmak zorunda değil... Bir elektrik varlığı , ark parlaması , ark patlaması gibi tehlikeli bir olgunun meydana gelebileceği noktaya ulaşmadan önce, varlığın kararsız hale geldiğine dair uyarı işaretleri vardır, bu maliyetli ve tehlikeli elektrik arızalarını önlemenin en büyük anahtarı erken tespittir.


 Kısmi deşarj , kötüleşen bir elektrik varlığının ilk işaretidir. Kısmi deşarjın etkileri, SonaVu ™ ile kolayca tespit edilebilen havadan ultrason sinyalleri üretir. Her türden yüksek gerilimli elektrik tesislerinde kısmi deşarj kaynakları bulabilirsiniz. Şalt cihazları, transformatörler, yer altı kabloları bunlardan birkaçıdır..

 Bu yüksek voltajlı elektrik varlıklarını SonaVu ™ cihazınızla basitçe taratarak, herhangi bir kısmi deşarjın varlığını tespit edip belgeleyebileceksiniz. Elektrik ekipmanınızdaki düzenli ultrason muayeneleri, en erken aşamalarda kısmi deşarjı ortaya çıkaracak ve fabrika çalışanlarını güvende tutacaktır.

  Kaçak Emisyonların Azaltılması

 Kaçak emisyonlar, petrol ve gaz üretim tesislerinde bir lekedir. Çoğu durumda, ekipman sızıntıları, kazlar ve ekipman arızaları olarak kategorize edildikleri için endüstriyel sürecin  bir parçası olarak kabul edilebilirler. Ancak kaçak emisyonların bu kasıtlı ihmalinin bir bedeli vardır... Soluduğumuz havaya sızdıklarında, çeşitli tehlikeler ortaya çıkabilir. Bazı kaçak emisyonlar yalnızca hoş olmayan kokulara neden olurken, bazıları hem tesis personeli hem de tesis yakınında yaşayanlar için ciddi bir güvenlik tehdidi oluşturabilir. SonaVu ™, çoğu ortamda kaçak emisyon gazı sızıntılarını tespit etme yeteneğine sahiptir. Basınçlı bir gaz, bir boru veya valf gibi yüksek basınçtan atmosferimiz gibi düşük basınçlı bir bölgeye sızdığında, ultrasonik türbülans üreten bir fark basıncı olur. SonaVu ™ cihazınızla kaçak emisyonlar için sıcak bölgeleri taramak, tehlikeli ve maliyetli sızıntıların kaynaklarını ortaya çıkaracaktır. SonaVu ™'nun ultrasonik algılama yetenekleri rüzgardan etkilenmediğinden, denetçilerin içeride veya dışarıda sızıntıları tarama konusunda endişelenmesine gerek yoktur..

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

SDT SonaVu Çok Frekanslı Ultrason ve Akustik Görüntüleme Kamerası

  • Markalar SDT
  • Ürün Kodu: SDT SonaVu
  • Depo Yeri :
  • Stok Durumu: Ön Sipariş

Etiketler: SDT SonaVu Çok Frekanslı Ultrason ve Akustik Görüntüleme Kamerası, SDT SonaVu, SDT, SonaVu, Çok Frekanslı Görüntüleme Kamerası, Ultrason Görüntüleme Kamerası, Akustik Görüntüleme Kamerası, Görüntüleme Kamerası, SDT SonaVu ™, SonaVu ™, elektriksel kacaklar, hava kacakları, türbin, petrol kacakları, dogal gaz kacakları, SonaVu ™, sdt cea mühendislik, SonaVu ™ cea mühendislik, sdt SonaVu ™ cea mühendislik