Click Image for Gallery
Vishay, ILD207T DC Input Transistor Output Dual Optocoupler, Surface Mount, 8-Pin SOIC
Product Details
Product Details
Optocoupler, Transistor Output, IL, ILD, ILQ Series, Vishay Semiconductor
Optocouplers, Vishay Semiconductor
SpecificationsAttribute Value Mounting Type Surface Mount Output Device Transistor Maximum Forward Voltage 1.55V Number of Channels 2 Number of Pins 8 Package Type SOIC Input Current Type DC Maximum Input Current 30 mA Isolation Voltage 4000 V ac Maximum Current Transfer Ratio 200% Minimum Current Transfer Ratio 100 %
| Attribute | Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Device | Transistor |
| Maximum Forward Voltage | 1.55V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Package Type | SOIC |
| Input Current Type | DC |
| Maximum Input Current | 30 mA |
| Isolation Voltage | 4000 V ac |
| Maximum Current Transfer Ratio | 200% |
| Minimum Current Transfer Ratio | 100 % |






















